drewnofromlas

13.04 | 19:30

to demokratyczny twór muzyczny – partnerski kompozyt. Porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji. 
 
Album coś tam, dużo dalej to podsumowanie kilku lat przygód sześciorga przyjaciół: aga_tre [melodie, teksty, śpiew] – zwerbalizowana nuda bogatego życia wewnętrznego, sekcja: orz [bas] i jay [perkusja] – precyzyjnie naoliwiona pompa bezlitośnie regulująca ciśnienie; milo [gitara i realizacja nagrań] – nie zawsze oczywiste, gitarowe źródło dźwięków; majki [elektronika] – cyfrowy miód, który wszystko idealnie skleja; jan [live dub, soundman] – czułe palce i uszy, bez których nie usłyszelibyście tego, co zespół chce, żebyście słyszeli.
 
Cztery utwory z nowej płyty znalazły się na playliście Spotify “Fresh Finds Polska” Piosenka “Agnieszka Anna” trafiła na playlistę “Fresh Finds Polska Best Of 2022”
Scroll to Top