SEA YOU TRICITY MUSIC SHOWCASE to dwudniowe święto trójmiejskiej sceny muzycznej, które odbyło się 8-9.04.2022 r. w Teatrze Szekspirowskim. Przez dwa dni zobaczyliśmy występy dwudziestu dwóch artystów pochodzących z Trójmiasta. Prowadzącym imprezę był KEV FOX. Na dwóch scenach oraz w klimatycznych zakamarkach Teatru wystąpili Ci, którzy w ostatnich latach przebili się do świadomości ogólnopolskich słuchaczy oraz Ci, którzy są dopiero na starcie swojej przygody z muzyką. Koncertom lokalnych zespołów towarzyszyły spotkania z przedstawicielami ogólnopolskiej branży muzycznej oraz dyskusje panelowe dla młodych adeptów sceny muzycznej.

Wśród panelistów oraz gości znalazły się osoby odpowiedzialne za sukcesy wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. W ich gronie znaleźli się producenci, artyści wizualni, dziennikarze oraz managerowie. Od aspektów technicznych, przez praktykę, aż po kwestie związane z wizerunkiem – obecni na miejscu artyści i specjaliści pomogli w zwiększaniu wiedzy i zainspirowali nowe pokolenie.

– Trójmiasto w latach osiemdziesiątych było jednym z najaktywniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski, ale do tej pory nie pojawił się tu cykliczny projekt kulturalny o przemyślanej strategii i cykliczności, dopasowany do możliwości rozwijania lokalnych artystów w oparciu o doświadczenie wielu osób z branży – młodych i zdolnych ludzi z dużym potencjałem, z zapałem tworzących świeże projekty muzyczne – mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE.

SEA YOU to pierwsza edycja imprezy, która tchnęła świeżego ducha w trójmiejską i pomorską scenę muzyczną. Na deskach Teatru Szekspirowskiego zobaczyliśmy m.in. Wojtka Mazolewskiego grającego nową płytę YUGEN, Resinę, Nagrobki, 1988, Próżnię i wiele innych! – Program showcase’u jest zróżnicowany i niezorientowany na jeden lub dwa gatunki muzyczne. – Chcemy w ten sposób pokazać wielki potencjał trójmiejskiej sceny muzycznej, na której powstaje dużo utalentowanych i ciekawych zespołów, ale z różnych względów nie zawsze udaje im się z Trójmiasta ruszyć w Polskę lub świat – mówi Arkadiusz Hronowski założyciel Klubu B90.

Celem jest stworzenie platformy, która będzie co roku pokazywała to, co najlepsze w Trójmiejskiej muzyce. Będzie miejscem spotkań ludzi z branży, wymiany pomysłów i energii, która zawsze cechowała Trójmiasto.

Wystawa

Harmonogram imprezy

Panele

Klipy

Scroll to Top