Asthma

13.04 | 22:00

asthma (Mateusz Wardyński) – Mieszkający obecnie w Gdyni raper młodego pokolenia pochodzący z Bielska-Białej. Reprezentant wytwórni Def Jam Recordings Poland. Zdobywca nagrody Lech Polish Hip-Hop Music Awards w kategorii Odkrycie Roku, 1. miejsce w zestawieniu Same Sztosy 2020! Radia Kampus, artysta odpowiedzialny za mikrowstrząs za sprawą singla “Centrala”, który poruszył nie tylko publikę ale i branżę. Jego debiutancki krążek „manifest”, który powstał we współpracy z producentem Młodym miał swoją premierę 22.10.2021.  

Druga płyta asthmy “nowe życie” ukaże się 19.05.2023. Na płycie pojawią się m.in. Rosalie., Miętha, HAŁASTRA, Łajzol czy Ofelia. Artysta tym razem postawił na różnorodność oddając każdy utwór innemu producentowi. Muzycznie znajdziemy tam twórczość m.in. 1988, SHDOW, Moo Latte czy ka-meal.
 
asthma swoją autentyczność ugruntował podczas pierwszej trasy koncertowej odwiedzając wraz z zespołem ponad 10 miast by następnie latem zawitać na większej scenie OFF Festivalu, Męskiego Grania, Great September, Sun Festvalu czy Słowackiej scenie festiwalu 4 Brothers. Podczas występu na gali Lech Polish Hip-Hop Music Awards doskonale sprawdził się w orkiestrowej aranżacji wykonując utwór asthmatic.

„nowe życie” to nie ostatnie dwa słowa artysty w tym roku. 2023 będzie bardziej owocny niż cała kariera rapera dotychczas. Niedaleko po premierze płyty ukarze się trzeci sezon serialu Belfer, w którym asthma gra jedną z ról pisząc do niego wiersze własnego autorstwa. Muzycznie na horyzoncie widnieje kolejne wydawnictwo, które na ten moment pozostaje tajemnicą.  
Scroll to Top